marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Siri can type 90 words in 40 minutes about how many words would you expect her to type in 10 minutes at this rate
In what primary way did the goals for us intervention in Europe differ from those of the Soviet Union
The cost of a taxi ride includes an initial charge of $2.00. If a 5km ride cost $6.00 and 10km ride cost $10.Oo, determine the cost of a 15km ride.
How might an author with the opposite attitude rephrase the following sentence? This historic building is a local treasure, with a distinctive exterior and many
At the "No Mutants Allowed" Country Farm, every sheep has 4 legs, every chicken has two legs, and all animals have only 1 head. Asked to count how many sheep an
Find the maximum value of P= 4x + 5y Subject to the following constraints :
‼️‼️‼️10 POINTS‼️‼️‼️ PLEASE HELP ME IT’S IMPORTANT‼️‼️‼️‼️‼️
What is the length of the midsegment of a trapezoid with bases of length 15 and 25 ?
During a wright loss challenge your friend goes from 125 pounds to 100 pounds.What was the percent weight loss
what is the superfund