pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Write an essay What, specifically, are you doing now to establish financial independence?
HELP!! 2. Apply Concepts. If the tops of the rock layers in the figure below were eroded and then deposition started happening again, what kind of unconformity
Luas bagi sebuah segi empat sama ialah 0.1225 cm². Cari lebar segi empat sama itu. ​
Which of following is not one of the steps in the data life cycle?A. data storageB. data useC. data collectionD. data accounting
help me! its overdue!
Find a formula for the inverse of the following function, if possible. r(x)=(x^3−5)^1/3+2 r^-1(x)=? Or it dose not have an inverse function
Derek bought a package of 2 tennis balls. The total weight of the tennis balls was 5.74 ounces. How much did each tennis ball weigh?
Another sign of Morrie's diminishing health occurs when Mitch notices that... Morrie's legs quiver when he walks to the restroom. Morrie's hands quiver when he
Please help this is for math
A, B, and C are consecutive odd integers such that A