sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

After conducting interview, you must determine
How do I solve this. Log 5x = log (2x+9)
What are the physical benefits to be gained from participating in track as a sport?
Choose the sentence with no errors in punctuation or capitalization. (Points : 1) "Why are they singing "Old MacDonald's Farm" again?" she asked
A orange weighs 198grams. A kiwi weighs 85 grams less than the orange. What is the total weight of the fruit?
How do living things affect one another ?
explain why most mutations in eukaryotes are recessive
Need help! Why might Brazil have so strongly stressed the growing of coffee in the early 20th century? Brazilian citizens drank more coffee than any other count
why autotroph are important
What is 0.89 rounded to the nearest tenth??