jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Wat is 940 divided by 20
Where can you find "La fuente de la Sirena"? I think it is somewhere in Guatemala, it might be Antigua. ¿En qué lugar puedes encontrar “La Fuente de la Sirena”?
If someone could help me that'd be great! <3 Much love to you Anyways my question is!!! :) Wait for it.... Ok, ill cut to the chase... Here are my 5 question
Describe a situation that models a linear pattern and then describe a situation that models a nonlinear pattern. Do not state which situation is linear and whic
what did nativists believe
You and your friends want to rent a limo on prom night. The limo costs $75 per hour plus a $50 booking fee. You have $350 to spend. How many hours can you ha
find the values of x and y
If a woman sincerely believes that god commanded her to kill her children, a divine command theorist would most likely respond that
Which best explains what a credit score represents? A number showing how likely you are to have more than one credit card. B A numerical rating that shows how m
The leader who threatens and harms is always rewarded with a revolt that perishes him/her discuss in english stories