faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

What country did Jefferson not want the United States to be like
please solve this problem. IT IS TOO URGENT ‍♂️​
McClure Family Furniture needs to ship 93 wooden chairs across the country. They can fit 41 chairs in each truck. How many chairs will be in the partially full
Double a certain number and subtract 4 the result is 6 and what is the number
Which sentence correctly describes this image? OA. El caballo está fuera del establo. O B. El caballo está dentro del establo. Ос. El caballo está lejos del est
what are the main features of the weatern coastal plains​
one less than the product of a number and 3 is 5 more than the number it self
While on a weekend trip to New York Cily. You So! Angelina Jolie and just HAVE to meet her You run after hier a! 27 ms. How far will you have moved in 15.9 s?
Which of these was a political goal for farmers
I need much help, I’ve been stuck for days!!!