jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

How is NAD83 different than NAD27? Group of answer choices NAD83 was developed from satellite measurements rather than manual calculations, where many errors ex
how do you know if a solution is extraneous?
A ball with a mass of 1 kg is moving in a straight line at the same speed as a ball with a mass of 10 kg. Both balls are brought to rest in 4.0 seconds. What is
¿Dónde trabaja Sandra en el laboratorio?
Strategies on how to minimize expenses in cooking?​
The career service function in brainfuse is called:.
The rhythmic hiss of the farmers' scythes through the grain matched his strokes. Dust from the cut wheat filled the air. What does the word scythes refer to in
Arianna's behavior was cryptic to say the least. The momentary bursts of laughter between her tears completely baffled us. Arianna, the peer advocate, had never
Find the value of x for 3x + 4 = 25
Can i have a good simple explain What the meaning of (crosshatching) in wound suture (subcuticular) technique Can someone tell what this mean plz?