jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Daniela bought 132 unicorn toys from the store. She then bought 231 minion toys. About how many toys does she have altogether? (Estimate from the nearest hundre
(-x+2y)(3x-2y-8) using distributive property
what is a holiday but dose not give nothing out for kids in dose not celabrate the devil netheir gives thanks ? will give brainly to person who is right i nee
if angel buys 1 snicker bar and then buys 2 more how many would she have in all?
Graph y is less than or equal to 1 - 3x
nicole's mother says to a friend, "l you triple Nicole's age, then add 10, you get her grandmother Gladys's age Write an algebraic rule to match the senter nce,
Is multiple choice please help!!!
PLEASE HELP - File Attachment, please look at the photograph.
two solutions of different concentrations of acid are mixed creating 40 ml of a solution that is 32% acid. One quarter of the solutio is made up of a 20% acid
Which pair of words correctly completes this sentence? Yo sé _________ pastel de manzana, _____ cocino para el cumplea?os de mi madre y mi hermana. 1.Cocino, lo