channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

This huge building palaces which is the oldest surviving example in the country, (1)----(say)
These models represent 0.71 and 0.6. How does 0.71 compare to 0.6? Drag and drop a symbol into the box to make the comparison statement true. 0.71 Response area
Question: 1. State four similarities between the transverse structure of monocot stem and dicot stem.​
Why have the Buffalo Bills been so bad for so long?.
(10 POINTS) I need help on a physics question please short on time
Which is NOT one of the body’s macronutrients?
what is 15x^2+14x-8 factored
Understand a geographic features the two different population distributions (why do people live in one area over another?) use the Sahara desert as an example.
Help me pleaaseeeeee
The table and the graph each show a different relationship between the same two variables, x and y: у X у 850 3 270 680 510 4 360 340 170 5 450 0 2 4 6 8 10 6 5