RuthTadesse
RuthTadesse RuthTadesse
  • 01-02-2022
  • Spanish
contestada

El profesor Ruiz _______________________ (nadar/enseñar) la clase de matemáticas. Immersive Reader

Respuesta :

sraviyacover
sraviyacover sraviyacover
  • 01-02-2022

Answer:

its enseñar bcuz it is teach cuz the math teacher will teach not swim

Answer Link
azilemte azilemte
  • 01-02-2022
It’s enseñar las matemáticas
Answer Link

Otras preguntas

This does not make sense, pleas help me
The cost for 3.8 pounds of shrimp is $18.05. Find the unit price in dollars per pound. If necessary, round your answer to the nearest cent.
This does not make sense, pleas help me
How to convert angle measure from degrees to radians?
Andrea ordered a computer on the internet The computer cost $1,399 plus 6.5% sales tax. What was the total amount Andrea paid for her computer
. David uses 2/3 gallon of paint to cover 1/12 of a large floor. Write a unit rate showing the amount of paint David would use to cover the entire floor.
Can someone help? 40 points for answering all of these 3 questions 1: The following is an example of which type of reaction? CH3OH + O2 → CO2 + 2H2O + heat comb
The pressure in a 12.2 l vessel that contains 2.34 g of carbon dioxide, 1.73 g of sulfur dioxide, and 3.33 g of argon, all at 42°c is _____ torr.
What values of early national government were revealed by the provisions in the Northwest Ordinance of 1785? A. interest in selling lands to foreign countries t
what is the graph of the function f(x)=-x^2+4x+6/x+4