briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

The black cat is presented as a series of flashbacks. The story begins in the present, but quickly moves back in time. How does the authors use of flashbacks to
what are five natural resources economic quiestion​
what changes in television and news coverage were important in the 1990s?
Translate the point (1, 3) to the new origin given ( h , k ). Given center ( h , k ) = (5, 4), find point ( x ', y ').
What is the 101st term in the sequence 876, 869, 862, ...? 1583 176 1576 169
a character who does not change is known as a _______characterflatroundstaticdynamic​
What forms a intrusion
What’s the structure of the poem
Which of the following best describes a fief? A. the income raised by the peasants B. the peasants who worked the farm land C. the estate that was granted to
An abnormal rhythm of the heart is called