sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

What is the most common cause of iron deficiency anemia?
Which of the following phrases from the Declaration of Independence emphasizes the importance of natural rights? “In every state of these oppressions, we have p
A hydrogen atom is in the 2p state. determine the possible values of its magnetic quantum number m
A written supreme court opinion that disagrees with what the majority of the justices decided is a(n)
what does the photoelectric effect mean
What does the decimal number 257 equal in the hexadecimal system? A. 101 B. 5D C. 4F D. C7 E. AB
One advantage of using the internet as an advertising medium is
I need help with that please
Stress is considered one of the potential causes of gingivitis. a. True b. False
Write a few sentences about different ways to show subtraction for a problem lie 32-15.