kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Need help badly please! How can informational text be organized? A.Chronological, order of importance, logical, or spatial B.Informational text must always be i
Characteristics shared by the African colonies include
Which caribbean island is called the nature island
Population growth usually has what effect on demand?
10 things I know about you: 1. You are reading this 2. You are a human 3. You can't say the letter "p" without separating your lips 4. You just attempted to
umm what please help ? ? ? ? ?
Maureen plants tulip in a rectangular flower bed I need a helping hand on this
James tells his brother dan, "you should always wear your seat belt because it's against the law not to do so. we should obey the law because it is the right th
What role did racism have in imperialism????? Please help meee
Which number completes this number sentence? [ ? ] > -6 A.-8 B.-7 C.-6 D.0