kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

places with mild climates typically have ______ summers and ________ winters. hot; cold hot; cool warm; cool warm; cold
Work out 4/7 of 5 Help me please
Which polynomial is prime? 3x3 + 3x2 – 2x – 2 3x3 – 2x2 + 3x – 4 4x3 + 2x2 + 6x + 3 4x3 + 4x2 – 3x – 3
what is the value of (63 + 9) ÷ 32 ?
In the 1870s, a gold rush attracted waves of settlers to Sioux territory in
A noble lady was required to take on her husband’s responsibilities when
Help me and I'll do the same
8) What many atoms are in 100 grams of of Mgo?
Identify the simple predicate in the following sentence.my mother has been waiting all morning for the plumber to arrive.
Who is the head of executive branch of our government?