mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are some themes in chapter 2 on “the war of the worlds”
Historically, 48% of people have rented their residence. A random sample of 500 people is taken. 260 of them rent (as oppose to own) their residence. A research
plsssss helpppppp i’ll give brainliest
can someone lease tell me the answer to this question i'm abt to ask? what is 1 + 1/4?
How to factor out a polynomial with a 3rd degree.
I need helpppp with 1-9
7. Juanita is painting her house. She can either buy Brand A paint and a paint roller tray or a Brand B paint and a grid for the paint roller. For how many gall
What is the measure of a central angle if each interior angle equals 60°?
What was the main problem that african nations had in stopping the spread of imperialism.
Read the excerpt from the poem "On Seeing the Elgin Marbles" by John Keats. Such dim-conceived glories of the brain Bring round the heart an indescribable feud;