kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $2.10 and some erasers for $4.60 each. You spent a total of $15.90. How many erasers did you buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
You bought 3 erasers total, with a magazine.

2.10+4.60=6.70
6.70+4.60=11.30
11.30+4.60=15.90

Answer Link
janelgarcia64
janelgarcia64 janelgarcia64
  • 01-02-2017
If you subtract 2.10 then it is 13.80 and then divide that by 4.60 it equals 3 
Answer Link

Otras preguntas

Productivity is _____. an economic measure of the amount of output (revenue, sales, profit) resulting from a measure of input (land, labor, capital) the abilit
What factors contribute to tertiary structure stability?
BRAINLIESTTTTT ASAP!!! Which answer best describes a reason why industries flourished in New England? The people in New England had more work experience. New En
A. 3/22 B. 3/7 C. 8/15 D. 8/11
Need help please What is the equation of the line that is parallel to the given line and passes through the point (12, −2)? y = –6/5x + 10 y = –6/5 + 12 y = –5/
Find height of triangle in a 45-45-90 triangle knowing one side
What technological development took a new hold on Americans' desire for information and entertainment during the 1950s? A. Radio B. Internet C. T
is the answer a, b, c, or d.
Which statements are true about the reflectional symmetry of a regular heptagon?
Solve a system of equations algebraically. x + y = 3 3x - 2y = 4