lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

What is the percent markdown on an item costing $375 which is now on sale for $200?
Y is 1 1/3 times x. Which ratio is equivalent to y : x ? A. 3:3 B. 4:3 C: 7:3 D: 3:7
What was one effect of the Jewish migration on Israel? Explain the impact that this migration had on Israel.
What is the prime factorization of 24? A. 2x 12 B. 3x8 C. 4x6 D. 2 X3 X4 E. 2 x 2 x 2 x3
Can someone help with number 4
What is the slope of the line shown below?
Explain in 150 words or more how technology conflicts with morals and ethics in the medical field
Marriott builds a hotel for $34 million and sells it to a banking firm for $52 million. Marriott charges the banking firm 2-4 % of gross revenues to operate the
Why does Romeo say he will stay with Juliet forever? A She is too beautiful to abandon. B He must protect her from death. с He can't imaging living life without
All organisms require a set of instructions that specify it's traits. The instructions that are responsible for all the inherent traits of an organism A.are en