cdkollasch
cdkollasch cdkollasch
  • 04-06-2022
  • Mathematics
contestada

A washer and a dryer cost $845 combined. The washer costs $55 less than the dryer. What is the cost of the dryer

Respuesta :

mardel000 mardel000
  • 04-06-2022

Step-by-step explanation:

dryer is $477.5 and the washer is $367.5

Answer Link

Otras preguntas

What is the best way to write the sentence? "Steve sent a gift to her and I." A. Steve sent a gift to she and I B. Steve sent a gift to her and me. C. Steve se
Is Romeo's reaction to the news of his banishment in character or are you surprised by how he reacted?
URGENT PLEASE HELP!! What was New York's reaction to the growing tensions between the North and the South?
the swallowtail caterpillar is an example of a ?
A bakery offers a sale price of $2.80 for 6 muffins. What is the price per dozen? The price per dozen muffins is
Need help plz. No links.
Multiply : 2^3 root 3 by 3 root 2​
Question on the image
Mrs Lia has 14 pounds of modeling clay
Please help 50 points !! 3. Solve x3 + 64 = 0. A. -4.2 + 213, and 2-213 B. -4, 2+ 2/2/5, and 2-2113 C. -4. - 2 + 2/2/3, and -2- 2113 D. -4. 2+ iv3, and 2-in3