jenniferdlr
jenniferdlr
02-02-2017
Mathematics
contestada
Find the product.
(n 3)2 · (n 5)4
Respuesta :
christinaperez
christinaperez
02-02-2017
n
(3)
(2)
n
(5)
(4)
=
n*3
*2
*n
*5
*4
=
120*
n2
=
120
n
2
Answer Link
21milyiorib
21milyiorib
06-03-2019
Answer:
the answer should be
n^26
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Which of the following explorers tried to find a passage to the East by sailing around South America? A.Cortes B.Magellan C.Drake
Find the least common multiple of 4 and 6
Jane bought three sheets of poster board and a pack of markers. Denise bought two packs of construction paper and a tube of glue. Who spent more? How much more?
What quantity of energy, in joules, is required to raise the temperature of 425 g of tin from room temperature, 25.0 °C, to its melting point, 231.9 C, and then
What do you think was cottage John’s main contribution to Mohammed’s development as a profit
PLZ HELP ASAP!!! Write 5^-3 in standard form
StudySync: Provide three pieces of textual evidence that show Frodo and Gandalf are living in an imaginary world and not the real world.
What is the osmolarity of .00001 grams (0.1 mg%) of ethanol (does not dissociate) in one liter?
Write the slope intercept form of the equation of the line through the given points x intercept of -5 and y intercept of -1. Pls show work
3. Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 ju