ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

whats the solution for 7x−y=7 x+2y=6 ​
Please help. Explain how Achebe portrays the Igbo customs, cultural experience, and laws. Reference specific examples from the text.
How does multiplying each dimension of the isosceles trapezoid by a scale factor of 3 affect its perimeter?
what was the first protestant faith? A. Baptist B. lutheranism C. Methodist D puritan​
How many 5/8 -foot pieces of wood can you cut from a board that is 4/5/8 ft long?
***I’m not sure need help***
Who warned Jefferson Davis that the lower Mississippi was important to the existence of the Confederacy? Grant Jackson Lee Butler
what is schlesinger worried about in this passage?
solve for x in the equation x2 + 10 + 12 = 36
The process many autotrophs go through to convert solar energy into chemical energy