ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Help Plz I’m stuck on this plz
Both left and right turns require a signal of the motorist's intention to turn within __ feet of the intersection where the turn will be made.
What would the answer be for this question, out of the answer choices given?: ___ vestido es bonito. esta ésta este esas
How are landforms similar and different in the areas that make up north africa, southwest asia, and central asia?
The knowledge and tools that people use to manipulate their environment are called technology. true false
Energy is released from atoms in the form of light when electrons
Sal is making bracelets for a fundraiser he uses 6 inches of yarn per bracelet how many bracelets can sal make with 5 feet of yarm
How did the homestead lockout and strike impact the labor movement?
how do you calculate 5!/(5-3)!
what 2 good things came out of the cold war