soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

0.0008 into scientific notation
Short Inc has 5,200 machine hours available each month. The following information on the company's three products is available: Product 1 Product 2 Product 3
c=97 , b=72 , a= ? a) 55 b)65 c)35 d)75
Tell whether the histogram is uniform, symmetric, or skewed. A. uniform B. symmetric C. skewed
Help with precal converting Cartesian equation to polar
James paid $45 for 9 tickets to the game. How much will 12 tickets cost?
Raul remember that he had a dream last night I which he was riding in his car when he flew out the window and up toward the clouds .These remembered parts of th
In a right triangle, if one of the angles is 35º, what are the measures of the other two angles? OA. 45° and 45° B. 45° and 90° C 55° and 35° D. 55° and 90° Res
A 15 foot ladder side of the building if the base of the ladder is 6 feet from the bottom of the wall which expression can be used to find the angle formed by t
Puritans help fast pls