KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

in a recent year a baseball paid nine times as much to their ace pitcher as they paid their shortstop. if they paid $90 million for the two salaries, what did t
(3a−36)/ (12b−ab) reduce
When Thomas Jefferson wrote the Declaration, explain the points of the document, what did it contain ASAP PLZZZZZ ANYBODY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The system of entangling blank in Europe was designed to balance the power, but instead ensured that if war broke out, it would involve most of Europe. A imperi
What were the three long terms effect of the enlightenment that helped shape western civilization
Sinx(cscx-sinx)=cos^2x
Find inverse equation of f(x)=(2x-3)/(x+1)
What do all pure substances have in common? A. They cannot be broken into smaller pieces. B. They are made up of atoms or groups of atoms. C. They cann
What is an equation parallel and perpendicular to y=-2/3x+4
For years Microsoft did not pay dividends to its shareholders. Instead it held back these profits to be used for future growth or expansion. These undistributed