itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

What are the approximate area and circumference, respectively, of a circle with a diameter of 30 inches?​
Which cellular process do scorpions most likely go through to produce ATP? A) anaerobic respiration B) alcohol fermentation C) lactic acid fermentation D) aerob
what can the reader most likely infer about why Rosa Parks was motivated to refuse giving up her bus seat
When does astrons form?
It takes 15 men, 48 days to weed a plot of land. How 의 plot of land in 16 days, if mary men can weed the same kry work at the sametime?
Find the area of following quadrilateral ​
You are given that cos(A)=−5/13, with A in Quadrant II, and sin(B)=7/25, with B in Quadrant II. Find cos(A+B). Give your answer as a fraction.
Why Did you think spring season Never came to the gaint garden?​
the company calculated that they would produce 4.8 tonnes of magnesium but only 3.2 tonnes was produced calculate the percentage yield
if cos^4+cos^2=1 prove that cot^4a-cot^2a=1​