criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

What minimum number of 45 W lightbulbs must be connected in parallel to a single 240 V household circuit to trip a 50.0 A circuit breaker? ____lightbulbs
The least common multiple of 20 and 9 is The least common multiple of 20 and 5 is
Dress parade occurs before dress rehearsal, so that the director may see the costumes before the actors work in them. True / False.
a kitten weighs 4.6 pounds. What is this amount written as a mixed number?
15 is what percent of 5?​
A practical rule is that a radioactive nuclide is essentially gone after 10 half-lives. What percentage of the original radioactive nuclide is left after 10 hal
When electrons are diffracted through a double slit, do they hit the screen in a wavelike way or in a particle-like way?
In Exercises 23–36, solve the system using either Gaussian elimina- tion with back-substitution or Gauss-Jordan elimination. 23. x + 2y = 7 2x + y = 8 25. - x +
The understanding of both _____ and _____ challenges that can be experienced during development are essential to counseling practice.
A man has 80 cents in his pocket in nickels, dimes, and quarters. He has the same number of each type of coin. What is the TOTAL number of coins that he has in