Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

What were the main achievements of the glorious revolution?
What did Mr.Dickerson think the colonists should do
The sum of three consecutive even integers is 50 more than the larger integer. What are the integers? Plz show work and answer ASAP.
Joe has 350 square paving stones. he plans to construct a square patio. what are the dimensions of the largest patio joe can build
three things at the park that can show the angle of rotation with degrees?
My family and i came from england as settlers so that we would be free to practice our religion. the place where i live is known for whaling. where do i live?
Please help me I will appreciate it
How is a blood pressure reading affected if a wide adult cuff is used on a small child? blood pressure readings will be higher?
Name 3 duties of the Ohio Secretary of State
What features do all classical empires share? plz help i been trynna do this all night and i need a 2 short paragraphs please it would mean alot