cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
In his speech, "We Choose to go to the Moon," President Kennedy gives the listener a condensed view of history. In 1-2 paragraphs describe the purpose of the sp
What is a useful complex carbohydrate that cannot be broken down by your body?
How was early earth from more than three billion years ago different from today's earth? unlike earth today, early earth ________?
How many triangles exist with the given angle measures? 32°, 51°, 97°
____ painting is an ancient medium that uses pigments mixed with hot beeswax.
Describe and explain the unintended results of the spanish american war
Will (council, counsel) please approach the bench after the (break, brake) I read his (bibliography, biography), which was fascinating. These employees won an
You are biking to the park. After 6 minutes, 40% of the distance still needs traveled. How long does it take to bike to the park? Write an equation that represe
Criminal law deals with harm to _______, whereas civil law involves harm to _______.
the student government association is selling roses for valentines day to raise money for their trip to the state convention. The cost of each rose is $2.50 an