Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
What view point is being expressed in the e-mail
Last year, Rob set up the Road Runner Race for his school. The race was 1,200 meters long and 188 people signed up to run the race. 38 people did not show up to
Please help! It took Suki 127 minutes from start to finish to carve her pumpkin. Carving the pumpkin took her 13 fewer minutes than 10 times as long as it took
write a folktale that you have heard or read.
Write a 500-750 word essay informing the audience why an item you care about is superior to all others. Model your style of writing after "Modern Faithful Steed
At Pontotoc Middle School there are only 7th and 8th graders. There are 15x + 13xy + 10y students. There are 8x + 8xy + 8y 8th graders. How many 7th graders are
Cassie has 28 days to complete a packet. The packet has 150 questions in it. How many questions a day would she need to answer to get it completed in the time
a strong wind is preventing the athlete from running a record time
How much of a circle does a 100-degree angle turn through? A.1 B.100/180 C.50/360 D.100/360
Who published the first newspaper published in the Gold Coast?