fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

You gently place several steel needles on the free surface of the water in a large tank. The needles come in two lengths: some are 5 cm long, and some are 10 cm
4 & 7/8 divided by 1 & 1/6
Factoring polynomials X^2 +8x+7
If _____, use threshold braking any time you need to brake hard.
For the following description of data, identify the W's, name the variables, specify for each variable whether its use indicates it should be treated as categor
is the answer 4? because i don't know if i did this right
How are the processes of photosynthesis and cellular respiration interrelated?
Which of the following is most likely to be conducted by a cultural anthropologist? Group of answer choices a. a comparison of wedding rituals b. a study of g
Which number line shows the solution to the inequality? y minus 2 less-than negative 5 A number line going from negative 8 to positive 2. An open circle is at
Is there any place on Venus humans could live? Explain.