jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

Ron makes $2,980 a month. What is the maximum monthly rent he can afford? $655.60 $745 $834.40 $774.80
the total area of a painting is 203.2 inches. If the length of the painting is 80 inches, determine the width?
what is the sum of 15h -0.5 and -3h +2k+23
(4508-540):x=16 как сделать
Given the equation 3x-3=6x+1, select the reasoning that correctly solves for x . Add 3 subtract 6x then divide by 3 or subtract 1 subtract 3x then divide by 3
Is this statement true or false? Self-taught limners painted many portraits in early America. A. True B. False
Suppose a scientific team is trying to recreate the energy-producing reactions that occur in the sun. what would they need for the experiments? a hydrogen atoms
Describe the HIS conceptual model (as presented in Balgrosky) and how it relates to the primary and secondary uses of HIS
Janet has 2 jobs. She earns $100 an hour as a consultant and $40 an hour as a web desiggner. Last week, she earned 1280 for working a total of 20 hours. How m
Hey do you guys have any ideas for a science fair project