22chocolate22
22chocolate22
02-05-2017
Mathematics
contestada
It's math again! Please help!
Respuesta :
zxw01
zxw01
03-05-2017
4.
[tex]4x^{3}-6 x^{2}+9[/tex]
5. [tex]-2x^3+2x^2+9x[/tex]
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Juanita goes to the Hardware Emporium to buy a new circular saw. She is willing to pay $120 for a new saw, but finds saws on sale for $85. Juanita's consumer su
I need help with question number 5.
Why has it been difficult to find buried treasure on Cocos Island?"" is a more useful research question than ""Why did whalers stop visiting Cocos island?"" bec
A store sells 6 T-shirts for $57.72. What is the unit cost per T-shirt? A $0.10 B. $8.25 C. $51.72 D. $9.62
Find the perimeter of this shape
George, a longtime hotel manager for Holiday Inn, was meeting with Sally, a new front-desk manager, and telling her about his recent decision not to fire a fron
Activity-based costing is a two-stage overhead cost allocation system that identifies activity cost pools and cost drivers. can be used only in a job order cost
The gas phase reaction between NO2 and F2 is first order in [NO2] and first order in [F2l. What would happen to the reaction rate if the concentrations of both
What must be true for lines a and b to be parallel lines? Select four options See the pic plz
What’s the answer to x(-3-2)