warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

please Help i have test the next day
Quadrilateral WXYZ is on a coordinate plane. Segment YZ is on the line x+y=7, and segment XW is on the line x+y=3. Which statement proves how segments YZ and XW
What is the term used to describe periods of political disagreement between opposing parties that are so difficult that policy making and administration slows o
an aquarium, initially containing 60 gallons of water, is being drained for cleaning. After minutes the amount of water that has been drained from thevtank is 4
(6^2m+2 × 6^-2m+2 / 6^2 )^1/2​
Help me please! Follow the attachment !
Sheena wants to measure the volume of a ball that is 24 cm across. How should she set up her equation? v=1n24?(12) ovo n.12?24) v=1m24 v=112
8/m-9=6/m-8What does m equal?Please show clear steps!
two sign of mental/emotional and socal stress
Valerie used the distributive property to write an equivalent expression. What is Valerie's error? 12 + 32 = 4(1 + 10) O Valerie wrote two expressions that are