MJWalker
MJWalker MJWalker
  • 03-06-2017
  • Mathematics
contestada

Please help again! Please

Please help again Please class=

Respuesta :

mreijepatmat
mreijepatmat mreijepatmat
  • 03-06-2017
1 glass of juice cost $3

1 glass of limonade costs $2


So the proportion between them (Orange) / (juice) = 3/2 or 3¹/₂
Answer Link

Otras preguntas

Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.59 per yard. What was the total cost of her ribbon to the nearest cent? Fill in the blanks with an operatio
What is a collection of information in a row representing one object called?
There was a change in the environment between generations 10 and 30. the change likely .
Jonah's lunch cost $27.50, he paid $1.65 sales tax. What is the percent of sales tax?
In chapter 5 of the hunger games how does Katniss describe the capital ancient
Please help! Will mark brainliest <3. (Click on the photo too see the question!) you need to select all angle pairs that are vertical angles.
What is the solution to the equation below?
wildflower mix contains several different types of seeds. cornflower 40 primrose 3 black-eyed Susan 2 poppy 6 baby's breath 12 What is the probability that a ra
a) Explain ONE historic development in the early twentieth century that provides historical context for the Plan of Ayala above.
what mass of sulfurous acid is produced when 245g of sulfur dioxide is reacted with water? H₂O + SO₃ = H₂SO₃