Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help me with question 9
Why shouldn’t William of Norway be king
How many Stanzas are in for East 149th Street(Symphony of a Black Girl)
which two european nations controlled land in southwest asia based on the partition
If air pollution increases enough to begin reducing the amount of solar radiation to reach the surface of the earth, A. the ocean's thermocline would be directl
What are 2 things that legal immigrants can NOT do. 12pt v Paragraph B I U Αν Ev T² V 0 words
what are two good things that happened in Japan during the Tokugawa Shoguns​
would you consider the us currently in an economic crisis
HELPPPPP PLSSSSSSSSSWSSSS
PLZZ HELPP WILL GIVE BRANLYEST(IF CORRECT) What must an author include to convince readers that a claim is true? photographs some kind of evidence direct quotes