leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses possessive personal pronouns correctly? A. Yours essay requires some minor revisions. B. Take you're time and drive carefully. C. After
It is easy to move genes from one species to another. Is it right to do this? explain your position
Why do you think many Cubans support their government's policies?
Unscramble: que/yo/tengo/a/ir/clase
Which of the following are also major levels of classification? Choose all answers that are correct. A.Genus B.Species C.Group
1/3 square root of 343
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. I have a new wool, sweater that is a deep shade of purple. B. I have a new, wool, sweater that is a d
Last year Sarah stretched and ankle ligament beyond its limits while exercising. This caused an injury to her ankle. What is this kind of injury called?
Which sentence uses possessive personal pronouns correctly? A. Her's is the one beside our's. B. The cat took it's time in settling onto the pillow on my bed. C
What impact did the New Deal have on arts and letters in the 1930's?