jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Pleeeeeeeaaase answer quick. With explanation. Will give 40 points
(5 x 10^6) x (6 x 10^8) give answer in standard form. (answer = 13 points)
A section of a deck is shaped like a trapezoid. For this section, the length of one base is 65 feet, and the length of the other base is 44 feet. The height is
The meadian of 26 29 31 33 36
make questions for these tenses1) Past continuous2) Simple Future3) Future continuous4) Future perfect(make only a sentence for each)Please do not answer from l
Sara is stressed with her homework, she seesn'tKrowonework she doesn't know on how to cope withtime and homework Write an email to your friendby giving her tips
Someone please respond - What does it mean when you text someone saying 'Hey' and they respond with 'HI' in capital letters?
PLEASE HELP!!!!!!!!!! An object's velocity increases, multiplied by a factor of 9. What factor would its Kinetic Energy increase by?
No state in the US allows the Governor to directly select people to serve as judges. Group of answer choices true false
-------------------------------------------------------------------