njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

52 – 18+(2 * 8) = 4 I don’t know what the answer is
if y is proportional to x, find an equation that connects them given that y=56 when x=8
Exercise 3 A box of granola bars contains an assortment of flavors. You randomly choose a granola bar and eat it. Then you randomly choose another bar. Event A:
.Should English be the Official Language of the United States?
Which one shows a way to factor 36c - 24? 3(10c - 8) a. 6(30c - 24) b. 36(c - 24) c. 6(6c - 4) d. 12(3c - 1/2)
Correct ¿Qué cree Emily? Ella cree que en el futuro se mudará a Chile.Correct ¿Qué prefiere Víctor? Él prefiere Argentina Correct ¿Qué le gusta a Marta? ella le
what is the value of xy+2z when x=-2, Y=4, and z=-5
Pleaseeeeee hellllllppppp
can some one pls help me
Write an equation in slope-intercept form of the line that has a slope of 6 and a y-intercept of 0.