aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Research shows that public- and private-sector employees are ______ in terms of overall competence.
5 = 5x - 20 how many solutions do this equation has
What is the magnitude of the gravitational field at the surface of a neutron star whose mass is 1.71 times the mass of the sun and whose radius is 10.2 km?
Rugged adventures inc. Wants to terminate its franchise arrangement with stillwater kayaking. Their contract does not provide for notice of termination or set a
My poem please rate I got two left feet. Yet i dance . I dance alone in the dark. Each step with rhythm with The gentle patter of rain In my head. But missed st
Given (x – 7)^2 = 36, select the values of x. (choose 2 or more) x=13 x=1 x=-29 x=42
Regardless of whether you’re getting a job or going to college, what interests and skills do you have that you can utilize as you head into life after graduatin
congratulations free point
What is the indented region of the sarcolemma that participates in the neuromuscular junction called?.
please answer this!!