makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Consider the function f(x)=x^2−6x−2 . Which equation shows function f written in vertex form? f(x)=(x−3)^2−5 ​ f(x)=(x+3)^2−11 ​ f(x)=(x+3)^2−5 ​ f(x)=(x−
What is the area, measured in square centimeters, of the rectangle pictured below?
what were the consequences of germany invasion of the soviet union
Many postcolonial countries, especially in Africa, formed when Select one: a. indigenous tribes united to overthrow colonial powers and found their own countrie
Please help! :) Solve for x to the nearest tenth. X^2+x-5=0
Can someone help me please
I have 4 times the homework than my brother. I have 9 more sheets than him. How many sheets of homework do we have altogether?
I can't get it if someone could please help me out that would be ability great
Which is the simplified rational expression for r2-4r+5/r-4
What are the main differences in the types of exercises appropriate for children aged 2 to 5 years compared to thoaged 6 to 7 years?​