mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
PLZ HURRY ITS TIMEDDD The perimeter of a square is 80-64y units. Which expression can be used to show the side length of one side of the square? A. 16(5-4y): E
If you observe someone who is making another person uncomfortable or attempting to take advantage of them, options to step in include what?
The ability of the body to resist infection from disease-causing microorganisms or pathogens, damage from foreign substances and harmful chemicals is known as
Once water-soluble nutrients enter the bloodstream, they circulate directly to cells throughout the body.a. Trueb. False
True or False. A law is passed that makes community college tuition free for all U.S. citizens.
Dr. Stein is conducting a study on individuals who witnessed or lost loved ones in the 2007 mass shooting at Virginia Tech. Dr. Stein finds that individuals who
3 x 1/3 divided by 2 x 3 to the second power
When loading your muzzleloading firearm, why is it important to eliminate any air space between the projectile and the powder charge?
Toasts, acceptance speeches, and introductions typically call for which type of delivery?
Enter a formula in cell E4 to calculate how long each item has been on sale. This is calculated by subtracting the launch date in cell D4 from the Data Updated