gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of the missing angle of each
you have piano lessons every 7 day and tuba lessons every 3 days today you have both lessons. A. In how many days wil you have both lesson on the same day agia
The correct use of open body language includesa. open gestures towards seating and menu items.b. crossing your arms to put a barrier between you and the custom
Do you think the Byzantine Empire was a continuation of the Roman Empire? Explain your answer.
Beth cooked a cake for 30 minutes. How many degrees did the minute hand turn?
Fill in the blank: 1. ___+ (-9) = 8 2. ___+ 12 = 6
help with this question -8=-16+n​
why do some teenagers refuse to have proper meals..??​
Please help, i have no idea what i did wrong. 20 points !
is 28/7 a integer? yes or no