labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

Justine is making a ham-and-cheese casserole. Which sauce will she use as an Ingredient? А. tomato sauce B. béchamel sauce C. hollandaise sauce D. velouté sauce
Can some one help me?
Explain ( spokespeople ) :
Don't steal points its not cool i WILL report and also answer this and u could have a chance to get brainliest ill be asking 10 questions whoever has the best
Can someone help me with this please??? Describe in words what you will do to solve this. You do not need to solve. -3x = 12
please awnser use image for question
a machine whose cash ptice us $700 was bought on hire purchase for $784. The cost of credit was​
What is the length of the altitude of the equilateral triangle below?
Please help ASAP I will mark Brainliest if there are multiple answers!!!Which island is closest to Island A?
Please help me it’s very important, give a correct explanation