reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Hi guys... I need to write an essay about a famous soccer player..etc.. What do you know about Robbie Rogers ? (tell me everything you know) national,girlfiren
Tables are a way to present numbers and ____ so that the information can be easily graped. A. Statistics B. Fonts C. Correspondence D. Paradigms
if x=y and y=2 then 3x=
1. which of the following is not part of theory of evolution. a. organisms end to produce more offspring than can survive to reproductive age. b. organisms can
The spread of islam across north africa and the middle east affected the future of the axum civilization by: a.leading to war with nubia. b.convincing king ez
In arteriosclerosis, hardened arteries cannot expand to handle the blood that enters the vessel when the heart contracts. therefore, pressure ____ in the artery
15c+3/6=-12 what is the answer
How do forces relate to matter?
How does the narrator in "The notes of a native son" communicate his feelings on race relations?A) Through his feelings about his father.B)Through angry poetry.
What verbal expression represents 9 minus n divided by 7?