grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

Active ______ is the process of actively decoding and interpreting verbal messages, which requires full attention and processing. question 5 options: empathizin
Which scenario would Booker T. Washington have supported MOST? A) a young African-American male training to become a mechanic B) programs to provide welfare fo
thomas Jefferson's views on religion as put forth in the Virginia Statute for Religious Freedom to his views on government from the Declaration of Independence.
How did the Aztecs worship their deities in pyramids like the one seen above? a. They climbed to the top of the pyramids to worship. b. They offered human sacri
An employee earns $195 for 15 hours of work. Assuming he is paid by the hour, how much will the employee earn in 8 hours?
#3-4 PLEASE HELP ASAP
I’m doing literary elements and cinematic technique but if the literary element is organization than what is the cinematic technique
Which of the following was not a weakness of the articles of confederation? a. One vote for state regardless of size. b. Congress could not collect tax. c. Stro
Find the base of the triangle whose area is 2.4 cm² and who is height is 1.6 cm
How many 1/5 pieces are in 4/5