mshipmon06
mshipmon06 mshipmon06
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

the science teacher bought 20 mousetraps for $59.99. what was the unit cost for each mousetrap

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2018
The answer is 2.95

Hope this helps! :)
Answer Link
edawson623
edawson623 edawson623
  • 04-01-2018
just divide it each number by each other and you’ll get the answer
Answer Link

Otras preguntas

Goes along with page 1 another page coming
Calculate the wavelength of the electromagnetic radiation whose frequency is 7.5 x 10^12 Hz
When the rate of the cell cycle gets out of control this happens
Laura is a songwriter. The table shows the number of songs she wrote in each of the past 5 months. Use the information in the table to create a probability dist
HELP ASAP WITH number 6 plz
Which statement is an example of an objective sentence?
Please help!!!!!!!!!!!!
(4Q) If c < d and x > 1, which of the following must be true?
What did the global demand for sugar impact the people of Africa ?
Music: Irregular meter is the organization of beats in sets of 5 or 7. True or False?