Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

please help. Just answer in an of the abcd options.
Grace saved £9 in March. She saved £19 in April and £11 in May. Then Grace spent £23 on a keyboard. How much money does Grace have left?
How was the development of the steam engine in response to a fuel shortage?
Determine the structure of the six uds states. a) Linear b) Tetrahedral c) Trigonal planar d) Octahedral
Identify the reagents a-i that you would use to accomplish each of the following transformations. a) CH₃CH₂OH a→ CH₃COOH b) C₆H₆ b→ C₆H₅Cl c) CH₃CH₂COOH c→ CH₃C
A barometric loop is ____ above the highest piping A. 33.9 degrees B. 39.3 degrees C. 11.5 degrees D. 43.3 degrees
Which statement is the most likely conclusion you can draw from the cause- and-effect relationship shown in the diagram? Cause The Industrial Revolution comes t
Which of the following would be consider true breeding? A. AA B. Aa C. aa D. AA and aa
There are no tickets available on this day. I wish I ___ them in advance
Finland briefly had a King in 1918. From which country's royal family was he taken?