aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

As a young adult, what is the most important thing you can invest in?
Marisol and mimi walked the same distance from their school to a shopping mall. marisol walked 2 miles per hour, while mimi left 1 hour later and walked 3 miles
Which person was NOT on the pilgrimage in the Prologue to The Canterbury Tales? the pardoner the reeve the miller the baker the plowman
is the puppy likey to chase the ball the next time you throw it
Help??? The second law of thermodynamics states that the total entropy, or disorder, of a system tends to increase over time. In other words, the organization o
I need help with applying tangents
14) Mucus plays no role in you immune system. True False 15) Lymph is a colored liquid that bathes the cells with water and nutrients. True False 16) One job of
Which expression is equivalent to (2x^2 + 4x - 7)(x - 3)?
***WILL GIVE BRAINLIEST TO THE FIRST CORRECT ANSWER*** William Shakespeare based his characters Romeo and Juliet on the Roman text "Pyramus and Thisbe". After
Which of the following situations most likely result in a negative correlation when the data is displayed on a scatterplot?