reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

The ratio of the perimeters of two similar triangles is 4:3. What are the areas of these triangles if the sum of their areas is 130cm2?
Compare the goals of abolitionists and women. How are they alike?
A side of a triangle is divided into three congruent parts. Two lines, parallel to another side of the triangle, are drawn through each dividing point. Find the
What is the length of jh
Megan makes $480 a week and her boss wanted to give her a 12% raise how much money would Megan make a week after the race​
find the perimeter of the figure. each unit is 1 cm​
I really do not know how to do this, I already asked my teacher to explain it to me, but I still don’t understand. Can someone please help me I would be very gr
PLEASE HELP Why is essential that the elements such as fonts, colors, visual structure, graphics, and the interface of a web page should complement eachother?
Why is friction needed?
A camper wants to know the width of a river. From point A, he walks downstream 120 feet to point B and sights a canoe across the river. It is determined that =