khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following rivers is the world's busiest waterway ?
What is the change in number of individuals in a population over time? A. population decrease B. population stability C. population growth D. population resista
what is the meaning or definition of fighting-gear??
If 2 less than or equal too X less than or equal too 6, which of the following has the greatest value
The base of right prism is rhombus of diagonal is 6 and 8cm and altitude is 12 cm find total surface area
conversation between Hitler and gandhi
16 increased by twice a number is -24. Find the solution??
solve 2/3 + 1/4x = 1/3
A 4.5 newton object is placed in a tank of water. If the water exerts a force of 4.0 newtons on the object, will the object sink or float?
What is the approximate circumference if the circle that has a center at (2,1) ans passes through the point (2,5). 1. 8 units 2. 13 units 3. 25 units 4. 50 unit