Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $2.10,how much would four pieces cost?

Respuesta :

WhatAmIDoingHere
WhatAmIDoingHere WhatAmIDoingHere
  • 04-02-2016
210 divided by 3 equals 70 

210+70= 280

$2.80
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-02-2016
We need to find the unit rate

2.10/3 = 0.70

0.70*4 = 2.80

Answer: 4 pieces would cost $2.80
Answer Link

Otras preguntas

8. Find all the real fourth roots of 256
What is the multiple zero and multiplicity of f(x)=x^3-8x^2+16x?
who is in charge of the executive branch
What is 5/15 written in simplest form?
It can be said that ____ laid the foundation for the industrial revolution.
solve 3x+2y=4 4x+3y=7 algebraically
what term references a period of economic growth measured by a rise in the GDP?
The best means to avoid being infected by an STD is to abstain from fornication and adultery. True False
Use the quadratic formula to solve the equation. -3x^2-x-3=0
Five powers of Congress and how they help American citizens?