bookyanna7owjs8z
bookyanna7owjs8z bookyanna7owjs8z
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?

A. 2-quart carton of chocolate milk for $2.32

B. 2-pint carton of chocolate milk for $2.08

Respuesta :

alanamwolf alanamwolf
  • 04-06-2019

Answer:

2 quart ///////////////////// I think

Answer Link

Otras preguntas

what do the great leap forward the cultural revolution and tiananmen square have in common
Can you help me!!!!!!!!
How many migrants have a german, austrian or swiss passport?.
que les gusta? based on what each person likes to do write a description of him or her, example a roberto le gusta esquiar
Help help math math math
The water used in this type of power plant is often released back into a reservoir. Which of the following effects could this released water have on the reservo
PLZZZ HELP BE QUICK I'LL GIVE BRAINLEST The interior angles formed by the sides of a quadrilateral have measures that sum to 360°. What is the value of x? Enter
Which of the following examples shows an employee demonstrating punctuality
Select the correct answer from each drop-down menu. How do kitchens apply the idea to “put in place” when it comes to cooking? _____ means “put in place” and r
A pack of gum costs $1.00. There are 10 sticks of gum in a pack. The unit rate is____ cents.